Věrohodnost původu daňového dokladu a jeho neporušenost v elektronické podobě můžeme doložit:
1. Elektronickým podpisem
2. Elektronickou pečetí
3. Elektronickou výměnou informací (EDI)
Elektronické podpisy
Za platný elektronický podpis se považuje zaručený elektronický podpis založený na Kvalifikovaném certifikátu pro elektronický podpis nebo Kvalifikovaný elektronický podpis. Jeden Kvalifikovaný certifikát pro elektronický podpis je možné přidělit pouze jedné konkrétní osobě.
Uznávanou elektronickou pečetí se udává zaručená elektronická pečeť založená na kvalifikovaném certifikátu pro elektronickou pečeť nebo kvalifikovaná elektronická pečeť. Jeden Kvalifikovaný certifikát pro elektronickou pečeť je možné vydat pouze jedné osobě zastupující určitou právnickou osobu.
Elektronická výměnná informace (EDI, ISDOC) je předepsaný standardní formát pro výměnu obchodních dat.
Elektronické uchovávání dat
Spolu s dokladem je nutné uchovávat data zaručující věrohodnost původu a neporušenost obsahu, což lze spolehlivě zajistit pouze uložením do důvěryhodného uložiště dokumentů, které odpovídá systému pro ukládání a správu elektronických dokumentů dle platné legislativy.
eIDAS dokumenty
Pokud byl dokument vytvořený podle pravidel eIDAS, není možné takový elektronický dokument odmítnout. Každý takový dokument se ověřuje pomocí elektronických podpisů, časových razítek a pečetí. Všechny tyto certifikační autority musí být vytvořené podle specifikace ETSI. Všechny tyto podmínky systém Ordinics zajišťuje.